1. درب ورودي پايانه با نماي سنگ و با پيش‌بيني محل استقرار گارد گمرك و نگهبان، واحد ثبت ورود و خروج ناوگان با تجهيزات كامل مورد بهره‌برداري قرار گرفته است. بر سردرب پايانه در تابلوي نصب شده، موضوع مشاركت بانك صادرات درج گرديده است. 
2. در طرح اوليه، شركت متعهد به تحصيل 30 هكتار زمين بوده كه موفق به تحصيل 50 هكتار زمين شد. 30 هكتار كه داراي سند قطعي است، در ترهين بانك قرار دارد و 20 هكتار طرح توسعه به‌صورت اجاره به‌شرط تمليك مي‌باشد. 
3. در طرح، پيش‌بيني شده بود كه زمين 30 هكتار محصور شود، شركت هر 50 هكتار را به‌طوركامل محصور نموده است. 
4. زيرسازي و آسفالت و محوطه‌سازي 30 هكتار مورد تعهد شركت بوده كه تاكنون علاوه بر تكميل و اتمام محوطه‌سازي و آسفالت 30 هكتار، نسبت به تسطيح و زيرسازي و محوطه‌سازي 20 هكتار طرح توسعه بدون انجام آسفالت اقدام نموده است. 
5. جمع‌آوري و هدايت آبهاي سطحي به‌طور كامل براي 50 هكتار زمين با احداث كانال‌هاي جمع‌آوري و هدايت آبهاي سطحي و باران و سيلاب انجام شده. به‌علت بالا بودن سطح ايستائي آب در منطقه، طي 4 سال گذشته، حداقل 2 مرتبه براثر سيلاب، كل محوطه گمرك دوغارون زير سيلاب قرار گرفته و موجب تعطيلي گمرك شده است، درحالي‌كه به‌علت 5/1 متر زيرسازي پايبار و احداث يك كانال سنگي با 3 دستگاه پل روگذر و كانال‌هاي هدايت آب، هيچ‌گونه آب گرفتگي در پايانه مشاهده نشده است. 
6. سيستم جمع‌آوري و هدايت فاضلاب پايانه، به‌طور كامل با احداث خطوط انتقال و منهول‌ها و سپتيك 300 مترمكعبي بتني ساخته و مجهز به پمپ‌هاي برقي انتقال فاضلاب كاملاً ساخته و مورد بهره‌برداري قرار گرفته است. 
7. سيستم روشنائي پايانه با برج‌هاي نوري 36 متري تأمين و مورد بهره‌برداري قرار گرفته است. 
8. شبكه فيبر نوري در سطح پايانه به‌منظور جمع‌آوري اطلاعات و كنترل‌هاي لازم براي صدور اسناد حمل و اظهارنامه گمركي همزمان و به‌صورت آن‌لاين با ظرفيت 48 كُر ايجاد شده است. 
9. شبكه زيرزميني كابل‌هاي برق و تلفن مجموعه‌، به‌طور كامل در حدفاصل درب ورودي- سالن تشريفات و انبارها و مخازن و ساختمان اداري كشيده شده است. 
10. يك حلقه چاه عميق به‌عمق 120 متر حفر شده و يك دستگاه منبع آب زميني با ظرفيت 1500 مترمكعب و با دو پمپخانه مخصوص سيستم آتش‌نشاني و آبرساني تكميل شده است. در طرح اوليه، منبع آب با ظرفيت 300 مترمكعب پيش‌بيني و جزء تعهدات شركت بوده است ولي باتوجه به ظرفيت مخازن سوخت و انبارها و ايجاد منطقه ويژه اقتصادي دوغارون، شركت منبع آب را با ظرفيت بيشتر احداث نموده است. 
11. در تعهدات شركت و طرح اوليه، احداث 17000 مترمربع انبار مسقف پيش‌بيني شده بود كه پايبار تعداد 27 دستگاه انبار به مساحت 18.000 مترمربع احداث نموده است. ارتفاع كف انبارها از سطح زمين آسفالته 20/1 متر متناسب با ارتفاع يدك‌هاي كشنده با بتن مسلح ساخته شده و ديوارهاي انبارها به ارتفاع 5/1 متر با بتن مسلح و بقيه بدنه و سقف از ساندويچ پانل ماموت ساخته شده است. انبارها، داراي درب‌هاي برقي و مجهز به سيستم اطفاء حريق با آب هيدرانت 7 بار مي‌باشد. 
12. حدفاصل انبار، به‌منظور احداث واحدهاي اداري براي انبار داران ساخته شده است. 
13. در طرح، پيش‌بيني 2 دستگاه توزين 60 تني شده بود كه شركت تاكنون 3 دستگاه نصب و بهره‌برداري نموده و يك دستگاه ديگر درحال نصب مي‌باشد. 
14. در طرح، پيش‌بيني احداث مجتمع خدماتي- اداري- تجاري براي استقرار بانك، بيمه، پست، مخابرات، فست‌فود، رستوران، مسافرخانه، نمازخانه، سرويس‌هاي بهداشتي، حمام، رختشويخانه، هتل، دفاتر بازرگاني و آژانس‌هاي مسافرتي به مساحت 8260 مترمربع موردنظر بوده كه در حال حاضر اين ساختمان با مساحت 1150 مترمربع در دست ساختمان است كه اسكلت آن فلزي پيش‌ساخته به‌وزن 1500 تن با ديوارهاي 3Dپانل بوده و به احتمال قوي، تا پايان دوره مشاركت 16/04/1390، آماده بهره‌برداري خواهد شد. 
15. ساختمان سردخانه، احداث گرديده است ولي براي تجهيزات سردخانه مقرر شد كه پس از صدور مجوز منطقه ويژه اقتصادي، تجهيزات آن به‌صورت ورود موقت خريداري و وارد گردد. 
16. ساختمان تشريفات گمركي با طرح معماري زيبائي و به‌صورت قوسي با 3 لاين رفت و 3 لاين برگشت با دو دستگاه توزين 60 تني براي توزين كالاهاي صادراتي و وارداتي در 2 طبقه با اسكلت فلزي به‌طور كامل احداث و مجهز به سيستم دوربين مداربسته، سالن كنفرانس 50 نفره مورد بهره‌برداري قرار گرفته است. اين سالن كه براي اولين بار در كشور طراحي و ساخته شده، كليه تشريفات گمركي توأماً ]كاميون- كالا – راننده[ را دارد. برخلاف ساير مبادي ورودي زميني كه رانندگان و ارزيابان گمرك در هواي آزاد و زير برف و سرما و گرما و گرد و خاك فعاليت‌ مي‌نمايند، در اين سالن امكانات مناسبي براي رانندگان و ارزيابان گمرك، پيش‌بيني شده است. 
17. در طرح، پيش‌بيني احداث 8 دستگاه مخزن فرآورده‌هاي نفتي با ظرفيت 300.000 تن در سال جزو تعهدات پايبار بوده، شركت پايبار به ساخت 8 دستگاه مخزن با ظرفيت يك ميليون تن در سال مبادرت نموده است. 

در ساخت مخازن، كليه اصول ايمني و آخرين استانداردهاي مورد عمل آمريكا لحاظ شده است. تجهيزات نصب شده براي ايمني و بهره‌برداري و شارژ و دشارژ مخازن، قابل مقايسه با مخازن وزارت نفت نبوده و بسيار مدرن و مجهز مي‌باشند. مخازن داراي باندوال بتني به ارتفاع 5/1 متر و مجهز به سيستم فومينگ و كولينگ و دستگاه‌هاي حسگر‌ الكترونيكي و دستگاه‌هاي سنجش ظرفيت كامپيوتري مي‌باشد كه قابل كنترل لحظه‌اي براي افزايش و يا كاهش فرآورده در مخازن مي‌باشد. سكوهاي تخليه و بارگيري مخازن، مجهز به سيستم ايمني و ضدجرقه بوده و پمپخانه و اطاق برق به‌طور منفك از هم ساخته شده، كانال‌هاي لوله‌‌هاي انتقال، با بتن پوشش شده و پيش‌بيني كانال و پايپينگ‌ براي ادامه خط لوله به افغانستان درنظر گرفته شده است. ساير مخازن، با احداث ديوار و نرده‌كشي، از بقيه قسمت‌هاي پايانه منفك شده تا حفاظت بيشتري به‌عمل آيد. يك دستگاه ماشين مجهز به سيستم فومينگ در محل سايت به‌طور شبانه‌روزي آماده مي‌باشد. ساختمان اداري سايت سوخت تكميل و بهره‌برداري مي‌شود. 
سايت سوخت، مجهز به سيستم اطفاء حريق آب هيدرانت، كپسول‌هاي سيار و داراي يك دستگاه ژنراتور برق اضطراري مي‌باشد. تعداد 7 دستگاه پمپ ضدجرقه برقي براي عمليات ترانس‌شيپمنت سوخت كه هر موتور توانائي توأما تخليه و بارگيري 8 دستگاه تانكر را دارد، خريداري و به‌صورت مجزا در سايت نصب شده است. 
18. باراندازها: 
باراندازهاي آسفالته پيش‌بيني شده در بخش 30 هكتار ترهيني بانك صادرات، به‌طور كامل ساخته شده و مورد بهره‌برداري قرار گرفته است. 
سايت بارانداز آهن‌آلات مجهز به 2 دستگاه جرثقيل 30 تني، مورد بهره‌برداري قرار گرفته است. 
سايت بارانداز پروفيل و لوله، مجهز به 2 دستگاه جرثقيل 20 تني، مورد بهره‌برداري قرار گرفته است. 
سايت بارانداز قير بشكه‌اي با سكوي تخليه و بارگيري، به‌وسيله ليفتراك و نيروي انساني، مورد بهره‌برداري قرار گرفته است. سايت بارانداز مصالح ساختماني كاشي، سراميك با استفاده از نيروي انساني كامل شده و مورد بهره‌برداري مي‌باشد.